Click Muypil Protection
Op.Dr.Sumeyra Tatar
Op.Dr.Sumeyra Tatar
Op.Dr.Sumeyra Tatar

4D Ultrason

4 boyutlu ultrason aileleri doğum esnasında hoş olmayan sürprizlerden uzak tutacak önemli bir yere sahiptir

Genital Estetik

Genital estetik operasyonu sadece estetik açıdan değil aynı zamanda sağlık açısından da tercih edilmektedir.
Sümeyra Tatar - DoktorTakvimi.com
Op.Dr.Sümeyra TATAR

Hakkımda

1981 yılında Uşak ‘ta doğdum. İlk-orta-lise öğrenimini Uşak’ta, Üniversite eğitimini 1999-2005 yıllarında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladım.

2005 -2010 yılları arasında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum asistanlığı tamamladım. 2011 yılında Erzurum Karaçoban Devlet Hastanesinde mecburi hizmetimi tamamladıktan sonra 2012 yılından itibaren İzmirde Şifa Üniverisiteleri Hastanesinde Yard. Doç. olarak çalıştım. 2013 yılında Ege Üniversitesinde Laparoskopi ve Histeroskopi eğitimini tamamladım. 2015 yılında Şifa Üniversitesindeki görevimden ayrılıp İzmir Özel Egepol Hastanesinde 1 yıl çalıştıktan sonra kendi muayenehanemde hastalarıma hizmet vermeye başladım. Özellikle ilgilendiğim alanlar; gebelik takibi, riskli gebelik takibi, normal doğum, doğal doğum, laparoskopik ve histeroskopik operasyonlar, infertilite (kısırlık) tedavisi, genital estetik, ürojınekoloji (idrar kaçırma).

Detaylı İncele İletişim Bilgileri
Op.Dr. Sümeyra TATAR
Op.Dr.Sümeyra TATAR

Tüm Hizmetlerimiz

HASTALARIMIZ NE DIYOR?

Hastalarımızın hakkımda söyledikleri...

0k

Toplam Doğum

0k

Toplam Genital Estetik

0

Dünya Çapında Hizmet

0k+

Mutlu Hastalarımız

OP.Dr.Sümeyra TATAR

Blog, Haberler, Tıbbi Bilgiler, Güncellemeler

Op.Dr.Sümeyra TATAR
Op.Dr.Sümeyra TATAR

Sıkça Sorulan Sorular

 • Genital estetik ameliyatlarında anestezi lokal olarak mı yoksa genel olarak mı uygulanır?

  Klitoroplasti ve küçük dudakçık düzeltilmeleri olan labiaminoraplastimukoza denen yüzeyel yumuşak deri ve altındaki ince bağ dokusunun düzeltilmesini içerir, kısa sürer ve genelde lokal anestezi ile yapılır. Vajinoplasti ve kalıcı kızlık zarı onarımları ise daha uzun süren ve genelde genel anestezi ile yapılan ameliyatlardır. Vajinoplasti ve kalıcı kızlık zarı onarımlarında genel anestezi tercihi sadece ağrının ortadan kaldırılması ile ilgili değildir. Deri altındaki kaslar ve fasya dediğimiz fibroz bağ dokuları da düzeltilmesi gerektiğinden kişinin kasları tam gevşemiş olması istenir. Böylece yapılacak düzeltme boyutlarının doğru saptanması mümkün olur, düzeltilme sonuçlarının çok daha iyi olması sağlanır.

 • Genital estetik ameliyatlarında iyileşme süresi nedir?

  Estetik uygulamalarda iyileşme süreci yapılan işleme göre değişir. Klitoris düzeltmeleri (hudoplasti) ve küçük dudakçık düzeltmeleri (labiaminoraplasti) cerrahi işlemlerde 2-3 hafta sonrası dikişler tamına yakın iyileşir, doku son görünümü ise 3-4 haftada alır. Vajinoplasti ameliyatları daha geniş uygulamalardır. Vajinoplastide yapılan işleme göre gerektiğinde idrar torbası bir miktar kaldırıldığından, vajenin sarkan arka duvar ile bağırsak sarkmaları onarıldığından ve bazen perine derisinin de düzeltilmesi gerektiğinden iyileşme süreci bir miktar daha uzun olur ve toplam 4-6 haftada tamamen iyileşir. Kızlık zarı onarımları ( himenoplasti ) iyileşme süreçleri de yapılan işlemin geçici veya kalıcı olmasına göre değişmektedir. Geçici onarımlar yüzeyel küçük müdahaleler olduğundan ömrü 5-7 gündür. Geçici onarımlarda sadece kızlık zarın parçalanmış olan kısımlar kabaca yan yana tutturulur ve alttaki doku desteklenmediğinden görüntü eskisi gibi olmaz. Kalıcı onarımlar ise vajenin giriş kısmını da daralttığı ve eski görünümünü kalıcı biçimde düzeltilen işlemler olduğundan iyileşme süreci vajinoplastiye benzer biçimde 4-6 haftaya uzar. Büyük dudakçıkların (labiamajora) küçültülmesini ve sarkmaların ortadan kaldırılmasını içeren ameliyatlarda dokuların iyileşmesi 3-4 hafta sürer, dikişlerin görünmez hale gelmesi ise 5-6 haftaya uzar. Büyük dudakçıkların dolgunluk azaltılması veya dolgunluk arttırılması işlemleri ise deri altında yağ dokusunun miktarını değiştirerek yapılan ve genelde dikişsiz olan uygulamalardır. Bu uygulamalarda kanül denen kalın iğne benzeri giriş yerlerin kapanması 2-3 hafta alır, deri alttaki dokuların iyileşmesi ve şişliklerin ve bazen oluşan morlukların tamamen iyileşmesi de 4-5 haftaya uzar. Estetik ameliyatlarda kullanılan cerrahi ip çok ince olduğundan tüm işlemlerde izler görünemez olarak iyileşir. Tam iyileşme sonrası dokular doğal görünüm alır.

 • Doğum kontrol haplarının yan etkileri var mı?

  Sağlıklı kişilerde de olmak üzere, özellikle doğum kontrol hapların kullanmaya başladığınız ilk birkaç haftada hafif yan etkileri görülebilir. Bunlar memelerde dolgunluk, hafif mide bulantısı, şişkinlik hissi, Hafif ve lekelenme tarzında olan küçük ara kanamalardır. Bu etkiler geçicidir, vücuda zarar vermez ve ilaçların düzenli kullanımı ile hızlı geçer.

 • Gebelik başlangıcımı nasıl hesaplamalıyım?

  Gebelik başlangıcını hesaplamak için en yaygın kullanılan yöntem son adet tarihinden itibaren geçen sürenin hesaplanmasıdır. Son adetten itibaren geçen süre hafta olarak hesaplanır ve bu süre, gebelik haftası, yani bebeğin yaşı olarak ifade edilir. Gebeliğin süresi olarak kırk hafta şeklinde ifade edilen süre de, gene son adet tarihinden itibaren başlayan ve kırk hafta süren zamandır.

 • Adet düzensizliklerinin tedavisi var mıdır?

  Evet.Adet düzensizliği şikayeti ile başvurduğunuzda muayene ve ultrason yapılır, hormon ölçümleri ve kanamayı etkileyebilen kan değerleri ölçülür, gerekir ise rahim iç yüzeyinden veya rahim ağzından örnekler alınır.Muayene ve tetkikler ile adet düzensizliğin sebebi saptandıktan sonra nedene yönelik tedavi uygulanabilir.

ÜST